Krajský soud ve Zlíně vynesl rozsudek v hlavní, takzvané zlínské větvi kauzy metanol. Míchači otrávené směsi Rudolf Fian a Tomáš Křepela dostali doživotní tresty. Stráví je ve věznici se zvýšenou ostrahou.

Mnohaleté tresty dostalo i dalších osm mužů, kteří podle státního zástupce jedovatý alkohol přeprodávali.

Martin Jirout, který patřil k největším odběratelům otráveného alkoholu, půjde do vězení na 16 let.

Hlavní distributor Jiří Vacula, který pomohl případ objasnit, dostal 15 let. Jednatel firmy Vapa Drink Viktor Koláček půjde do věznice se zvýšenou ostrahou na 21 let. Libor Vanderka ze stejné firmy si odsedí 20,5 roku, také ve věznici se zvýšenou ostrahou.

Jednatel společnosti Verdana Robert Sedlařík půjde do vězení na osm let. Distributor Alexandr Jordán dostal 13 let, Martin Cekota 13,5 roku a Aleš Svoboda 12 let.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.