Členové ODS, kteří se sjížděli do stranického sídla na Pankráci, Polygonu, projevovali během nedělního večera mírný optimismus. Podle vnitrostranických ohlasů jejich kampaň založená na odporu k euru zafungovala a docela příznivě zněly i neoficiální zprávy z některých volebních komisí.

Nahlas lídři strany opakovali, že jim stačí vylepšit tragický výsledek ze sněmovních voleb (7,72 %) a zisk dvou europoslanců, ale mimo dosah mikrofonů bylo znát, že živí naději i na třetí mandát.

To potvrdila i atmosféra bezprostředně po oznámení výsledků, které ODS přiřkly 7,67 % a právě dva europoslance. Do té doby uvolnění a vtipkující členové štábu ztichli a chvíli jim trvalo, než začali do kamer opakovat svou pozitivní mantru. "Vždy jsem říkal, že úspěchem bude jakýkoliv zisk nad 7,5 %," řekl během večera nesčetněkrát předseda strany Petr Fiala.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.