Ačkoli obrněné transportéry Pandur zatím v Česku proslavila zejména údajná korupce kolem jejich nákupů, vedení armády si bez nich nedokáže představit své fungování. Generální štáb proto nyní přišel s plánem na nákup dalších těchto vozidel - tentokrát ve velitelské a spojovací verzi. "Je to nejpřijatelnější varianta vzhledem k potřebě sjednotit výzbroj," uvádí materiál, který si na štábu nechali zpracovat.

Armáda si před pěti lety pořídila celkem 107 kusů rakouských obrněnců Pandur za více než 14 miliard. Nyní navrhuje dokoupit deset až dvacet nových za další stovky milionů. Přesný počet zatím vojáci sdělit nechtějí. "Nic není definitivní, kromě vozidel Pandur jsou stále otevřené i další varianty," vysvětluje mluvčí generálního štábu Jana Růžičková.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.