Přes čtyři roky se Strana svobodných občanů potácela na okraji politického spektra. Ve víkendových volbách do Evropského parlamentu zaznamenala první úspěch a okamžitě se stala noční můrou své starší sestry – ODS.

Ředitel Centra pro ekonomiku a politiku Petr Mach oznámil vznik svobodných v lednu 2009. Proti občanským demokratům se vymezili jasným odmítnutím Lisabonské smlouvy, do jejíhož podpisu se tehdejšímu prezidentovi Václavu Klausovi nechtělo. Od počátku se spekulovalo, že Machově straně Klaus (který CEP v roce 1998 zakládal) vyjádří podporu.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.