Více než stokrát zažil kritizované stěhování europoslanců z Bruselu do Štrasburku a zpět. Během deseti let dosáhl i na funkci místopředsedy Evropského parlamentu.

Nedělní noc však europoslaneckou dráhu Libora Roučka ukončila, stejně jako v případě několika dalších českých poslanců, kteří s Bruselem a Štrasburkem do značné míry spojili svou politickou kariéru.

Že svou funkci neobhájí, tušil bývalý mluvčí vlády Miloše Zemana již před volbami. To, že jej sociální demokracie zařadila až na deváté místo kandidátky, stále bere jako velkou křivdu. „Jsem v první řadě velmi zklamaný ze současného vedení ČSSD. S něčím podobným jsem se nesetkal,“ tvrdí rozhořčený Rouček, který pro sociální demokracii v Česku či v zahraničí pracoval přes třicet let. 

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.