Ukrajinská krize může přinést významnou zakázku pro Českou zbrojovku Uherský Brod. Sousední Slovensko potřebuje urychleně vyzbrojit vojáky moderními zbraněmi pro případ, že by se situace na východ od jeho hranic zhoršila. A vyhlédlo si právě české útočné pušky a pistole.

Chystaný nákup zatím slovenské ministerstvo obrany komentuje jen obecně. "V současnosti posuzujeme otázku přezbrojení některých útvarů na nový typ ručních zbraní," říká mluvčí ministerstva Martina Balleková.

Podle informací HN by nicméně ještě během letošního roku mělo nakoupit několik stovek českých pušek Bren v hodnotě desítek milionů korun. Kromě toho by si slovenští vojáci mohli pořídit také stovky kusů pistolí ČZ 75 a samopalů Scorpion.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.