Zuzana Starostová se do soutěže L'Oréal Pro ženy ve vědě přihlásila s hodně ojedinělým projektem: zkoumá, kolik energie to organismus stojí, když potřebuje zregenerovat část své tkáně. A zkouší to konkrétně na příkladu regenerace ocasu u ještěrů. Starostová očekává, že výsledky by mohly být v budoucnu zajímavé pro regenerační medicínu jako takovou.

Její výzkum natolik zaujal porotu letošního ročníku soutěže L'Oréal Pro ženy ve vědě, že ji ocenila jako jednu ze tří vědkyň – vítězek. Získává tak nejen ocenění za nejúspěšnější projekt, ale také stipendium ve výši 250 tisíc korun. Soutěž je výjimečná v tom, že tyto peníze nemusí vítězky užít striktně jen na výzkum jako takový, ale na vše, co jim uvolní ruce a pomůže jim věnovat se naplno svému projektu. Tedy například i na hlídání dětí nebo najmutí hospodyně. 

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.