Detektivové vyšetřující případ vytunelovaného Metropolitního spořitelního družstva, odkud podle policie zmizelo nejméně jedna a čtvrt miliardy korun, si zřejmě pozvou k výslechu i některé soudní znalce. A není vyloučeno, že se k současným sedmnácti obviněným, mezi nimiž jsou i tři šéfové záložny (všechna jména najdete ZDE), zařadí další stíhaní. 

Policisté totiž experty podezírají, že záměrně nadhodnotili ceny nemovitostí, kterými pak nastrčené firmy – prázdné schránky – ručily za pochybné stamilionové půjčky. Právě kvůli těmto podezřelým úvěrům nakonec největší česká kampelička v zemi zkrachovala.

Například znalec Stanislav Podlešák z Příbramska měl podle policejní verze přemrštit cenu pozemků až desetinásobně. Šlo o loňský úvěr 196 milionů korun pro firmu Centom Trade. Podlešák odhadl nemovitosti, kterými firma ručila, na téměř čtvrt miliardy, zatímco skutečná cena se podle policejní verze pohybovala okolo 25 milionů.

„Za těmi odhady si stojím,“ hájí se v rozhovoru pro IHNED.cz Stanislav Podlešák.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.