Představenstvo Svazu obchodu a cestovního ruchu si ve čtvrtek zvolilo do funkce viceprezidenta pro obchod Zdeňka Juračku, bývalého prezidenta svazu. Pro Hospodářské noviny to potvrdil sám Juračka.

Z nejvyššího postu byl přitom po osmi letech sesazen teprve před dvěma týdny. Ve funkci ho nahradila Marta Nováková, majitelka společnosti U & SLUNO.

Juračkovi někteří členové vytýkali třeba odliv členů ze svazu. „Za poslední tři roky nám ze svazu ubylo asi deset firem. Šedesát procent z toho nicméně zmizelo kvůli spojení podniků, což je třeba teď případ řetězce Spar, který převezme Ahold,“ uvedla Nováková.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.