Přímo naproti sídlu ministerstva životního prostředí v pražských Vršovicích stojí už devátým rokem obří připomínka jednoho selhání zákona. Protilehlé obchodní centrum Eden je totiž de facto černou stavbou - stále nemá územní rozhodnutí.

Soud dal v roce 2002 za pravdu žalobě občanů, ale už bylo pozdě. Hypermarket měl stavební povolení a téměř dokončené práce se už nikdo neodvážil zastavit.

Až s lednem příštího roku má skončit možnost, že se něco podobného bude opakovat. Začne platit pravidlo, že dokud soud nerozhodne o žalobě proti některému z povolení v rámci stavební investice, projekt bude pozastaven. "V návrhu počítáme s tím, že by žaloba měla odkladný účinek," potvrdila Petra Roubíčková, mluvčí ministerstva životního prostředí, které novelu zákona dokončuje.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.