Lidé, kteří nechtějí, aby se určité údaje v souvislosti s jejich jménem objevovaly ve vyhledávači Google, mohou od pátku požádat o jejich vymazání. Společnost kvůli tomu dokonce zřídila na svých stránkách speciální formulář, naleznete ho zde.

Google tak reaguje na nedávné rozhodnutí evropského soudu, podle kterého lidé mohou požadovat, aby na ně internet "zapomněl". Jen během prvního dne přišlo 12 tisíc takových žádostí. 20 za každou minutu.

Společnost Google bude prý každou žádost individuálně prověřovat a bude doufat, že se jí podaří vyvážit právo jednotlivce na ochranu soukromí s veřejným zájmem a právem na získávání a šíření informací.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.