Tento týden se radní rozhodli nominovat Bohuslava Pavlíka do chystané arbitráže se společností Inženýring dopravních staveb (IDS), která na sedmatřicetimiliardové stavbě Blanky vykonává dozor.

"O této nominaci ještě nevím," říká Pavlík, který byl arbitrem například také v miliardovém sporu Prahy 1 kvůli problematické privatizaci půdních bytů nebo v kauze Diag Human.

Rozhodoval již ve zhruba tisícovce arbitráží, ale asi největší pozornost poutají ty, kterých se účastní letos. Pavlíka si jako arbitra vybrala Praha ve sporu s firmou Metrostav, která staví tunelový komplex Blanka.

Na rozhodnutí Bohuslava Pavlíka napjatě čekají hlavní město i fotbalové kluby. Sedmapadesátiletý předseda licenční komise české fotbalové asociace je také jedním z nejzkušenějších členů Rozhodčího soudu při Hospodářské komoře ČR.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.