Na Pražany znovu dopadne dědictví Pavla Béma. Pohrobek exprimátora v podobě Opencard zaměstnává magistrátní politiky a armády právníků i čtyři roky po Bémově odchodu.

Aktuálním problémem je končící smlouva hlavního města s provozovatelem karty, holandskou firmou eMoneyServices (EMS), nástupnickou organizací společnosti Haguess, s níž bývalé vedení města smlouvu uzavřelo. Kontrakt s EMS vyprší na konci příštího týdne a na novém se strany nedokážou dohodnout.

Firma hrozí, že v případě neshody může podporu systému, který stál 1,2 miliardy korun a používají ho statisíce Pražanů a Středočechů především jako tramvajenku, prostě vypnout. Co nastane pak, bude nejspíše záležitost soudů.

Praha optimistická

Hlavní město věří, že vypnutí systému nemusí pro pasažéry znamenat nic, protože EMS má s pražským dopravním podnikem (DPP) smlouvu na provoz do konce letošního roku. Systém už navíc v roce 2011 jednou bez smluvně zajištěné podpory běžel. EMS nyní za tuto periodu vymáhá dlužnou částku. Praha firmě dluží navíc ještě za zhruba čtvrt milionu karet, na které nemá licenci. Celkovou sumu, kterou hlavní město společnosti EMS dluží, chce firma zveřejnit na úterní tiskové konferenci.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.