Z iniciativy ministra pro legislativu Jiřího Dienstbiera (ČSSD) vznikl nový web www.statnisluzba.cz. Má za úkol popsat připravovaný služební zákon a vyvracet lži, které se o něm šíří.

"Kolem státní služby se vyrojilo mnoho nepřesností a mýtů. Stránky jsou pro nás důležitým nástrojem komunikace s novináři, odborníky a všemi ostatními, kteří by se rádi v problematice státní služby orientovali," řekl ministr Jiří Dienstbier.

Hned na úvodní stránce si člověk přečte, proč by Česko mělo zákon o státní službě přijmout. Jako důkaz potřebnosti normy používají autoři webu i citace osobností. "Stát byl vytvořen pro člověka, nikoliv člověk pro stát," půjčili si například výrok vědce Alberta Einsteina.

Lidé na webu najdou také seznam úřadů, na které se bude služební zákon vztahovat, i harmonogram jeho uvedení do praxe. V sekci dokumenty si mohou přečíst aktuální návrh, který půjde do sněmovny, či analýzy.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.