Podle zástupců sdružení Fórum 50%, které prosazuje rovné šance mužů a žen, je v České republice málo žen v rozhodovacích pozicích. A to ve firmách i v politice. Chtěli by více propagovat pozitivní dopady genderové rovnosti a probourat bariéry na straně žen. Například ženám získat více zkušeností, kontaktů nebo navázat spolupráci s dalšími ženami.

Fórum 50% se proto rozhodlo spustit program s názvem Ženy a muži v rovnováze, který bude trvat od července do dubna roku 2016. Nyní na něj získalo peníze z Norských fondů a může jej začít realizovat. Jde o jeden z celkových 29 úspěšných projektů, které se zaměřují na rovné příležitosti mužů a žen a na boj proti domácímu násilí, jež budou Norské fondy financovat. Nadace Open Society fund, která spravuje část Norských fondů, rozdělí mezi projekty celkem 104 milionů korun.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.