Z vysokých škol loni vyšlo téměř 92 tisíc absolventů bakalářského, magisterského nebo doktorského studia. Letošní počty podle ministerstva školství ještě nejde odhadnout. Většina z nich se na úřady práce ani nehlásí a zaměstnání najdou snadněji než ostatní.

V roce 2013 byla nezaměstnanost absolventů vysokých škol dvaapůlkrát nižší, než byl národní průměr. Úřad práce jich evidoval zhruba 3400, a to s bakalářským, magisterským nebo doktorským titulem.

V pondělí to uvedl rektor Bankovního institutu vysoké školy Pavel Mertlík. Z údajů Úřadu práce vyplývá, že lidé s vyšším vzděláním si práci najdou snáze, přestože to někdy trvá déle. U lidí s vysokoškolským vzděláním byla loni nezaměstnanost 2,8 procenta. 

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.