Podpora karty Pražana končí tuto neděli, a současní radní ještě jasně neřekli, jak budou tento problém řešit. S nástupcem Haguessu, firmou eMoneyServices, se vládnoucí TOP 09 dosud nedohodla, a Pražanům tak reálně hrozí, že v dohledné době se budou muset od Opencard aspoň na čas navrátit k papírovým kuponům.

Současní radní kolem primátora Tomáše Hudečka (TOP 09) často hovoří o tom, že problém Opencard zdědili od svých předchůdců z ODS. DVTV proto v pondělí vyzpovídala poslední dva primátory - Pavla Béma, za nějž problémový miliardový projekt začal, a jeho nástupce Bohuslava Svobodu. (Celý rozhovor Martina Veselovského s Pavlem Bémem a Bohuslavem Svobodou sledujte dnes ve 21 hodin na DVTV.)

Oba exprimátoři se přeli především o první smlouvu z roku 2006, i o prodloužení smlouvy Haguessu, kvůli které jsou Svoboda a jeho radní obvinění. A řeč byla i o ceně celého projektu. "Cena samotné karty byla 400 milionů. Ten zbytek je propagace celého projektu," řekl v DVTV Svoboda.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.