Ministerstvo kultury ví, kolik jeho úředníci utratili v posledních třech letech za externí právní a poradenské firmy. Pokud by je ale mělo rozlišit zvlášť, tak už je to problém. Takové přehledy podle úředníků neexistují.

Podobně jsou na tom například i na ministerstvu pro místní rozvoj. Server IHNED.cz se snažil spočítat, kolik jednotlivé resorty platily za služby externím právníkům. V případě kultury a místního rozvoje ale bylo podle úřadů souhrnná data nemožné dohledat.

U ministerstva zdravotnictví, obrany, zahraničních věcí nebo financí zase není ze zaslaných údajům možné zjistit, za co byly peníze vyplaceny.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.