V posledních dnech zahájilo mediální ofenzivu hnutí Pro Prahu, které chce zabodovat v podzimních komunálních volbách. Sdružení kolem kolodějského starosty Zbyňka Passera je sponzorované například lídrovým bratrem Radimem, významným pražským developerem, a snaží se do voleb vytáhnout se sestavou starostů a místostarostů menších městských částí.

Pro volby se hnutí spojilo také například s Desítkou pro domácí, drobným subjektem z revíru Tomáše Hrdličky v Praze 10, a do svých řad nabralo několik významných exčlenů ODS. Passer přesto trvá na tom, že Pro Prahu není žádným „béčkem“ občanských demokratů.

HN: Bude za vás kandidovat Pavel Žďárský? 

S Pavlem Žďárským jsme se nakonec dohodli. Pro městskou část je vždycky lepší, když má zastání i na magistrátu. A za další, on se, stejně jako většina starostů a místostarostů, co se stali našimi členy, ztotožnil s těmi myšlenkami decentralizace. Že bychom byli rádi, kdyby se to vrátilo do devadesátých let, kdy jsme měli větší množství rozhodovacích pravomocí.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.