Podle průzkumu Odborového svazu zdravotnictví a sociální péče (OSZSP) chybí v 90 procentech všech nemocnic personál a například práci sester dělají i nekvalifikovaní pracovníci.

Uvedla to Iva Řezníčková, řídící sekce nemocnic OSZSP, po středečním jednání odborů.

Odboráři proto chtějí, aby minimální počet zaměstnanců stanovila vyhláška. Kromě toho požadují pětiprocentní růst platů příští rok. Přidání o 3,5 procenta, které jim slíbila vláda, je podle nich nedostatečné.

Pracovníkům v lázeňství odbory doporučí, aby se pokusili vyjednat navýšení platů o deset procent jako náhradu za poslední tři roky úspor. Sociální služby budou žádat nárůst o 6,5 procenta. 

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.