Největším absentérem na hlasováních poslanecké sněmovny je.... Poslanci podobné statistiky nemají rádi. A rádi argumentují tím, že hlasování o zákonech je možná nejviditelnější, ale ne nejdůležitější část jejich práce. To hlavní si prý musí "odpracovat" ve výborech, kde se zákony přímo tvoří a významně se mění jejich podoba. Jakou mají tedy docházku tam?

Je o poznání pracnější zjistit, kdo a jak často chybí na jednáních výborů. Sněmovna k tomu neposkytuje žádná data. Je třeba otevřít každý z desítek zápisů z jednání jednotlivých výborů a pokusit se docházku najít tam. Některé výbory ale prezenční listiny předávají přímo do archivu v listinné podobě, jiné zase tvrdí, že jde o tajnou informaci.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.