Když v březnu vrátil soud cestovní doklady podnikateli Ivo Rittigovi a dalším čtyřem obviněným v případu údajného praní špinavých peněz ze zakázky na jízdenky pro pražský dopravní podnik, porušil zákon.

Tvrdí to ministryně spravedlnosti Helena Válková, která kvůli tomu podala stížnost k Nejvyššímu soudu. Podle ní hrozí nejen Rittigovo skrývání, ale i ničení důkazů.

Válková ve stížnosti, kterou podala v pátek, na devíti stránkách shrnula všechny argumenty, proč se domnívá, že by Rittig a spol. neměli mít možnost vycestovat do zahraničí. A po nejvyšších soudcích chce, aby její názor potvrdili a pasy všem obviněným zase vzali.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.