Vtipy o tom, jak "sedí v letadle tři prezidenti a vsadili se, že…", patří k humoristické klasice. A podobně začala zápletka, která mezi úředníky na Ostravsku zvýšila popularitu firmy Leo Express provozující vlaky mezi Prahou a Ostravou.

Cestou z Číny se krátce před odletem vsadil hejtman Moravskoslezského kraje Miroslav Novák (ČSSD) s majitelem Leo Expressu Leošem Novotným. O co šlo? Novák nevěřil, že Novotný dokáže zařídit, aby na hejtmana čekalo po přistání na pražském letišti 20 tisíc slevových karet. „Myslel si, že to nestihneme, ale mýlil se,“ prohlásil Novotný.

Oba doprovázeli minulý týden ministra průmyslu Jana Mládka (ČSSD), který vezl do Číny skupinu podnikatelů a politiků. 

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.