Léčebny dlouhodobě nemocných se poté, co padl stokorunový hospitalizační poplatek, opět stávají bezplatnou alternativou domovů důchodců či domácího ošetřování.

"Tři tisíce korun měsíčně jsou pro mnohé důležitým faktorem při rozhodování, zda příbuzného dají do LDN," říká Miloslav Ludvík, ředitel největší české nemocnice v pražském Motole.

"Je logické, že výsledkem snížení nákladů spojených s hospitalizací, tedy zrušení stokorunového poplatku, je zvýšení využívání těchto služeb," připouští mluvčí ministerstva zdravotnictví Štěpánka Čechová.

Znovuzavedení poplatků ale v léčebně či nemocnici tato vláda neplánuje. Podle Čechové by ti, kdo péči nepotřebují, na nemocničním lůžku být neměli. To by měly kontrolovat zdravotní pojišťovny.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.