Místo správního řízení stačí pár kliků doma na počítači. Placení pokut (tzv. určených částek za protiprávní jednání) za dopravní přestupek je od začátku loňského roku v Česku snazší. Jen Praha tak vybrala přes sto milionů korun.

Od půlky loňského ledna platí novela zákona o silničním provozu, díky které chodí výzvy k zaplacení pokuty za dopravní přestupky poštou přímo do schránky.

Majitel auta, které například zachytila kamera při překročení rychlosti, tak nemusí absolvovat cestu ke správnímu řízení. Pokud chce, může pokutu zaplatit na poště nebo z domova rovnou a věc je tím vyřízená.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.