Senát je vždy ve stínu sněmovny, což je pro senátory z jistého úhlu pohledu výhoda - není tolik vidět, jak často absentují na hlasováních.

Z dat, která horní komora parlamentu poskytuje, vyplývá, že hned pět současných senátorů chybělo na více než polovině všech hlasování. A celkem 24 ze všech 81 senátorů chybělo na více než 30 procentech všech hlasování.

Největší absence má senátorka ODS Daniela Filipiová. Chyběla na skoro 60 procentech všech hlasování. Dávala podle svého vysvětlení raději přednost jednáním Rady Evropy a "schůzkám s občany a různými organizacemi".

Druhým nejméně aktivním současným senátorem je bývalý šéf Agrární komory Jan Veleba, který kandidoval za zemanovce a od března je předsedou nástupnické Strany práv občanů. Senátorem je od října 2012 a od té doby chyběl ze 737 hlasování hned ve 413 případech. Tedy více než 56procentní absence. (Rozhovor s ním čtěte zde.)

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.