Česká republika je připravená přijmout další zraněné z Ukrajiny. "Znovu bychom chtěli do republiky převézt pacienty s vážnými zraněními. Zatím ale čekáme na stanovisko ukrajinské strany - zda pomoc potřebuje, nebo ne," uvedl ministr vnitra Milan Chovanec.

Jeho resort nyní zároveň připravuje podklady pro pokračování programu humanitárních evakuací zdravotně postižených obyvatel MEDEVAC.

Podle Chovance bude ministerstvo na pokračování programu žádat 30 milionů z vládní rozpočtové rezervy. Od začátku roku bylo přitom na MEDEVAC vyčerpáno 18,5 milionu.

"Vláda by to měla projednávat ve středu. V případě, že to nestihne, pak na nejbližším jednání v příštím týdnu," informoval server IHNED.cz vedoucí oddělení komunikace ministerstva vnitra Vladimír Řepka.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.