Městský soud v Praze vydal na základě žaloby pražského dopravního podniku předběžné opatření vůči firmě eMoneyServices (EMS), která je vlastníkem práv k Opencard.

Jak vyplývá z usnesení soudu, firma nesmí systém blokovat. 

Dopravní podnik podal žalobu v pondělí. Soud rozhodl ještě týž den. V rozhodnutí, které má server IHNED.cz k dispozici, se píše, že žalovaný je povinen strpět užívání 1 255 316 čipových karet s nahranou kartovou aplikací DOS.

EMS se musí podle rozhodnutí soudu zdržet jednání, které by vedlo k omezení fungování a provozu systému Opencard, a to především co se týče zablokování karet, zařazení karet na "blacklist", vyřazení karet z provozu a omezení funkcí karet.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.