Ve vozovnách pražského dopravního podniku postupně přibývají další a další soupravy moderních tramvají s označením 15T ForCity.

Hlavní město však už nyní ví, že se části své flotily bude muset zbavit. A kandidátem na prodej je právě i několik desítek úplně nových tramvají z plzeňské Škody Transportation. Jejich nákup přitom dopravní podnik každým rokem stojí 2,2 miliardy korun.

V tom, kolik tramvají Praha využije, a kolika by se tedy mohla zbavit, by mělo být jasněji v září. Do té doby by měl dopravní podnik a společnost ROPID, která organizuje pražskou hromadnou dopravu, propočítat, kolik souprav bude potřeba.

"Podle toho pak budeme moci říct, jestli bychom prodávali 45, 50 nebo třeba 60 tramvají," říká radní Jiří Pařízek (TOP 09), který má hromadnou dopravu v hlavním městě na starosti.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.