Vydávání nových Opencard v centru v Jungmannově ulici nefungovalo minulý týden kvůli licenčním certifikátům. Magistrát z výpadku obvinil eMoneyServices (EMS), vlastníka autorských práv k Opencard.

Radní pro IT Vašíček pak v sobotním rozhovoru pro idnes.cz naznačil, že šlo o záměrné omezení ze strany EMS, které Praha obešla posunutím data.

Praha ale zatím oficiálně neřekla, v čem byl problém.

"Ten systém je v pořádku, nejsou v něm žádné záměrné chyby, jak tvrdí pan Vašíček," oponoval pro server IHNED.cz mluvčí EMS Martin Opatrný. Podle společnosti jsou licenční certifikáty součástí systému už od doby, kdy se zaváděl. "Od roku 2007 je ten systém nastavený tak, že v něm jsou certifikáty, které se po nějaké době musí obnovovat," dodává Opatrný.

Také zdroj z pražského magistrátu pro IHNED.cz potvrdil, že problém spočíval ve vypršení platnosti licenčních certifikátů.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.