Dostat se teď z centra Ostravy na letiště trvá autobusem 30 až 40 minut. Od příštího roku zabere cesta sice podobný čas, lidé se ale budou cítit pohodlněji. 

Moravskoslezský kraj totiž dokončuje stavbu vlakového terminálu přímo u letiště Leoše Janáčka. Ostrava tak bude prvním městem v ČR, které má po vzoru světových metropolí mezinárodní letiště napojené na železnici.

"Dokončení stavby předpokládáme koncem roku 2014. Následně bude zahájen zkušební provoz, podle jízdního řádu se plánuje jezdit od 13. dubna 2015," řekla serveru IHNED.cz Miroslava Chlebounová z kanceláře hejtmana Moravskoslezského kraje.

Projekt vyjde na 579 milionů. Částka, o kterou se podělí kraj s Evropskou unií v poměru 15 ku 85, mimo jiné zahrnuje stavbu terminálu, tří kilometrů kolejí ze Sedlnic na letiště a budování silničního nadjezdu.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.