V pátek odpoledne se pro cestující otevřela stanice metra Národní třída. Ta byla nepřístupná kvůli stavbě polyfunkčního objektu Quadrio, který roste nad ní.

Dopravní podnik za opravu stanice včetně zřízení výtahů zaplatil 671 milionů korun. Rekonstrukce začala 10. července 2012. Trvala tedy téměř dva roky a omezovala 40 tisíc cestujících, kteří na Národní třídě předtím denně vystupovali.

Přitom magistrát, ať už pod vedením Pavla Béma nebo Bohuslava Svobody, sliboval, že rekonstrukce bude trvat mnohem kratší dobu.

Když například v roce 2008 tehdejší primátor Pavel Bém slyšel, že by se Národní třída měla vyřadit z provozu na 16 měsíců, rozčílil se. "Udělám vše pro to, aby se Národní na 16 měsíců nezavřela, protože to považuji za bezohledné vůči Praze i za nepotřebné," tvrdil tehdy. "Budu intervenovat tak dlouho, dokud ti lidé nedostanou rozum," dodal.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.