Přestože existuje Centrální registr administrativních budov (CRAB), tak do něj státní instituce údaje nezapisují, další část z dat je chybná a ve výsledku ani Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) neví, kolik mají instituce k dispozici budov. 

Ukázala to kontrola Nejvyššího kontrolního úřadu (NKÚ), kterou prošla šestice ministerstev. Úřad zkoumal, jak resorty své administrativní budovy v Praze využívají, kolik jich pronajímají a za kolik nebo jaké částky platí za další pronajaté prostory. 

Kromě toho, že mezi jednotlivými ministerstvy jsou velké rozdíly v cenách, které za prostory platí, objevila kontrola i nesrovnalosti v samotném registru. Podle NKÚ ani nemůže plnit svůj cíl – tedy úsporu peněz. Projekt přitom funguje už od listopadu 2010. 

V pondělí navíc končí lhůta, kterou Sobotkova vláda uložila všem resortům a státním institucím na doplnění údajů do systému. Pokoušela se o to svým usnesením i vláda Petra Nečase, přesto v systému značná část dat chybí. 

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.