Od úterý platí v Česku v pořadí už čtvrtá zbraňová amnestie. Do konce roku mohou lidé přinést na jakoukoli policejní stanici nelegálně držené zbraně, jejich části nebo střelivo, bez toho, že by jim hrozil postih.

Zbraně následně projdou kontrolou, aby se prokázalo, že s nimi nebyl spáchán trestný čin. Poté si je majitelé mohou nechat zaregistrovat, přepsat na někoho jiného nebo požádat o její znehodnocení. Policistům tentokrát nemusí ani vysvětlovat, proč patřičné povolení nemají.  

V minulých letech už byla zbraňová amnestie vyhlášena v letech 1996, 2003 a 2009. Hlavním důvodem je snaha snížit počet nelegálně držených zbraní.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.