Američtí politici rádi říkají, že jejich domácí půtky neovlivňují vztahy USA se zahraničím. V praxi to ale vůbec neplatí: právě kvůli čistému politikaření mezi demokraty a republikány v Kongresu se opět komplikuje obsazení místa amerického velvyslance v České republice.

Dokonce se může opakovat situace z let 2009 až 2010, kdy Spojené státy velvyslance v Česku neměly.

"Velvyslanec Eisen odjede z České republiky v srpnu," potvrdil včera Daniel Ernst, tiskový atašé americké ambasády v Praze, HN informaci, která byla v diplomatických kruzích už nějaký čas veřejným tajemstvím.

Ambasador Norman Eisen letos končí čtvrtý rok v Praze, což je obvyklá doba vyslání. Na začátku nadcházejícího školního roku (v USA začíná v srpnu) chce už být se svojí manželkou a dcerou ve Washingtonu, kam se jeho rodina z Prahy natrvalo vrátila před rokem.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.