Strana svobodných občanů a Česká pirátská strana vybraly své lídry do podzimních komunálních voleb. Svobodné povede exposlanec Jiří Payne a piráty právník specializující se na svobodný přístup k informacím Jakub Michálek.

Informace sdělily mluvčí svobodných Kateřina Kašparová a mluvčí pirátů Mikuláš Ferjenčík.

Payne je členem a místopředsedou svobodných od vzniku strany v roce 2009. V minulosti byl poslancem či poradcem tehdejšího prezidenta Václava Klause.

Do voleb jde s cílem v případě úspěchu prosadit lidové veto, které by zvrátilo rozhodnutí politiků, chce změnit tržní řád, prosadit dostavbu Pražského okruhu a přivést konkurenci do MHD, zejména autobusové dopravy. Také chce zrušit poplatky za psy a poslat do ulic víc strážníků.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.