Na filmovém festivalu v Karlových Varech se v sobotu ve své premiéře představí zdigitalizované Ostře sledované vlaky. O úpravu Menzelova oscarového filmu se postarala nezisková Nadace české bijáky.

Na digitální zrestaurování nadace vybírá peníze pomocí transparentních účtu. Ke splacení Ostře sledovaných vlaků jí chybí ještě půl milionu korun. 

Celkem už do této podoby převedla tři filmy. Před tímto ještě Hoří má panenko a Všichni dobří rodáci. 

Nadaci založil v roce 2012 podnikatel Petr Šikoš spolu s manželkou a několika přáteli. Přispět ve veřejné soutěži může kdokoli, většinu peněz ale zatím poslal právě Šikoš. Státní instituce ani soukromé firmy se do projektu nehrnou. 

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.