Doktor Petr Šubrt má ordinaci v Libčanech, deset kilometrů od Hradce Králové. Místní pacienti se špatnou srážlivostí krve mají štěstí. Na testy nemusí cestovat do města, ale provedou jim je přímo v ordinaci. A to hlavně díky regulačním poplatkům.

Třicetikorunový poplatek u lékařů měl hlavně regulovat neakutní případy, ale doktorům také výrazně pomohl s financemi na vybavení ordinací a platy sester.

Těžili z něj tak především pacienti. A doktoři teď shodně tvrdí, že jejich možné zrušení, které posvětila vláda, budou odnášet především nemocní.

Lékaři nakupovali hlavně techniku pro rychlou diagnostiku. Kromě přístroje, který monitoruje úspěšnost léčby srážlivosti krve, přibyl v ordinaci v Libčanech také přístroj na screening okultního krvácení, který včas odhalí nádor na tlustém střevě.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.