Součástí základní přípravy budoucích vojáků je používání i rozebírání samopalů, překonání hořící překážkové dráhy nebo přerušované spaní v lese.

Tuto "vojnu" budou zřejmě muset absolvovat i lidé, kteří v případě ohrožení státu půjdou před odvodní komise, a pokud se bude bezpečnost Česka zhoršovat, tak právě i na výcvik. Počítá s tím novela branného zákona, kterou by vláda chtěla schválit ještě letos.

"Základní výcvik by se podobal stávající základní přípravě vojáků, kteří nastupují do činné služby," řekla serveru IHNED.cz mluvčí Generálního štábu Armády ČR Jana Růžičková.

Klasický výcvik trvá tři měsíce a musí ho zažít každý, kdo se chce stát vojákem. "Po příjezdu jsme dostali základní výstroj. První dva tři týdny jsme akorát seděli v učebnách a dostávali do sebe spoustu teorie – nauku o zbraních, zdravotní přípravu, základy práva," popsal serveru IHNED.cz dvacetiletý voják z povolání Petr, který absolvoval výcvik nedávno ve Vyškově.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.