Přejít k jiné pojišťovně mohou lidé jednou za rok, a to vždy k 1. lednu následujícího roku. Žádost však musí podat nejpozději půl roku předem, tedy mezi lednem a červnem.

K letošnímu poslednímu přestupnímu termínu zaznamenala nejvyšší nárůst pojištěnců Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra (ZPMV), ke které přešlo 31 391 lidí. V závěsu za ní pak byla Vojenská zdravotní pojišťovna (VoZP) s 30 530 novými pojištěnci.

Nejvíce lidí sice přešlo k Všeobecné zdravotní pojišťovně (VZP), ale zároveň z ní i nejvíce stávajících pojištěnců odešlo. 

Mluvčí pojišťovny Oldřich Tichý přesto hodnotí výsledek VZP oproti loňskému roku pozitivně. "V přeregistračním termínu do 30. června 2014 k VZP od jiných pojišťoven přešlo 39 535 klientů. Oproti loňsku, kdy k VZP přešlo 16 042 klientů, je to více než dvojnásobek," dodal Tichý s tím, že VZP se podařilo nejen více lidí přilákat, ale také si jich i více udržet. Zatímco v minulém roce od VZP odešlo přes 112 000 lidí, letos to bylo jen 70 426.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.