Od začátku prosince loňského roku, od kdy mohli lidé znovu žádat přídavek ke starobním důchodům, přišlo České správě sociálního zabezpečení (ČSSZ) více než 2100 žádostí. V 96 procentech je odmítla, protože nesplňovaly zákonné podmínky.

Dorovnávací přídavek se přiznává českým a slovenským důchodcům, kteří například žili v Česku a pracovali na Slovensku a jejich penze je proto nižší než ta, kterou by zde získali. Zároveň musí splňovat čtveřici podmínek. ČSSZ nárok zatím od prosince přiznala 82 důchodcům.

Průměrná výše takového přídavku byla v červnu 948 korun měsíčně. Do konce června bylo na této dávce vyplaceno dohromady téměř 82 tisíc korun. Většina částky jde důchodcům v Česku, pouze 13 procent na Slovensko.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.