Zájem o pěstování léčebného konopí v Česku má šestnáct institucí a firem. Vítěz výběrového řízení, které vypsal Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL), bude moci vypěstovat až 40  kilogramů sušeného konopí. Hodnota zakázky je 4,2 milionu korun bez daně.

Zájemci se mohli hlásit do pátku. Teď bude ústav žádosti o účast posuzovat a rozhodne o postupujících do druhého kola. Předpokládá, že první kolo bude uzavřeno do 25. srpna 2014. Smlouva by mohla být podepsána do konce roku. 

Podle dřívějších informací měli o pěstování zájem například Farmaceutická fakulta Univerzity Karlovy v Hradci Králové nebo společnost Carun, která vyrábí kosmetiku nebo potraviny z konopí a provozuje síť Konopných lékáren.

Fakulta už přihlášku potvrdila, Carun ale nakonec do řízení nešel kvůli podmínkám, které jsou podle majitele Carun Pharmacy Jiřího Stably nesmyslné a odrazující.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.