Zákon, který umožní vznik dětských skupin, zároveň ohrožuje kluby neziskových organizací nebo lesní školy, protože musí splňovat stejná, tedy přísnější pravidla. Ti se proti jeho přijetí bouří a sepisují petici.

Ministryně práce a sociální věcí Michaela Marksová Tominová (ČSSD) to ve středu ve sněmovně řešila i s ministrem zdravotnictví Svatoplukem Němečkem (ČSSD). Dohodli se na tom, že některá hygienická opatření by pro dětské skupiny mohla být mírnější. 

Zákon už v červnu prošel sněmovnou a příští středu ho bude projednávat Senát. Člověk v tísni nebo Česká rada dětí a mládeže ale proti němu protestují a požadují, aby byl připojen pozměňovací návrh, který by registraci nechal volitelnou, nebo aby byl zákon zamítnut úplně.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.