Vydavatelství Mladá fronta nevydá knihu o Andreji Babišovi. Její autor Tomáš Pergler odstoupil od smlouvy s vydavatelstvím, které podle něj nesplnilo jeden ze svých závazků. ČTK to dnes sdělil tabletový týdeník Dotyk s odvoláním na Perglera, který předpokládá, že se brzy dohodne s jiným vydavatelem.

"Mladá fronta nesplnila jeden ze svých závazků. Smlouva se tak od počátku ruší. S knihou mohu disponovat jenom já," řekl týdeníku autor publikace, která měla vyjít pod názvem Babiš - příběh oligarchy.

Vydání knihy bylo původně avizováno na úterý tohoto týdne, následně byl termín posunut na 15. srpna. Podle dřívějších Perglerových informací důvodem bylo to, že publikace čekala na posouzení právníky. Zpravodajský server Echo24.cz už dřív uvedl, že termín vydání byl posunut několikrát. A to přesto, že kniha je již vytištěna a ve skladu leží 3000 exemplářů. 

Kniha se podle anotace "jako první snaží uceleně zmapovat život miliardáře, který ke svému agrochemickému impériu přidal v uplynulých letech také mediální vliv a politickou moc". Věnuje se různým etapám z Babišova podnikatelského a politického života, například okolnostem vzniku společnosti Agrofert, ovládnutí Lovochemie, vstupu na politickou scénu či jeho akvizicím v médiích. Všímá si také tématu údajné spolupráce se Státní bezpečností.

Autor knihy Pergler je vystudovaný historik a je redaktorem týdeníku Euro, vydávaného rovněž společností Mladá fronta.

Mladá fronta je jedním z největších vydavatelství na českém trhu. Vedle knižní divize se věnuje vydávání časopisů, od roku 2007 rovněž vydává ekonomický deník E15 a od roku 2012 týdeník Euro. Vlastníkem vydavatelství je podnikatel František Savov.

Související