Byla parná noc a Jan Kušnír z Nového Města na Moravě nemohl loni v létě spát. Otevřeným oknem ho budila hlasitá hudba z nedaleké zábavy. Hodinu po půlnoci, když neuspěl s telefonátem na policii, se vydal k domu starosty města a chtěl po něm, aby zjednal nápravu.

Na první pohled banální příběh měl však bizarní dohru a skončil až na úřadě ombudsmana – ten posuzoval, zda měl Kušnír právo probudit starostu. Od městského úřadu totiž dostal za noční událost pokutu, kterou následně potvrdil i krajský úřad Vysočiny.

A úřadům dal za pravdu i zástupce ombudsmanky Stanislav Křeček, podle něhož měl Kušnír vše řešit s městskými strážníky, když je město má. Ti však v Novém Městě nemají obvyklou tísňovou linku 156, používají běžné telefonní číslo. A muž se tak obrátil na státní policii: „Tam se se mnou vůbec nechtěli bavit, tyhle věci prý vyřeší starosta.“ 

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.