Poté, co se uklidní situace na Ukrajině, má být Rusko jednou ze zemí, kam by měl směřovat český zahraniční obchod. Po návštěvě na jednání vlády to v pondělí uvedl prezident Miloš Zeman.

Čeští podnikatelé i státní firmy by se podle něj měli zaměřit na země Střední Asie nebo na Mexiko. Konkrétně jmenoval státy Kazachstán, Turkmenistán, Ázerbájdžán, Jižní Koreu nebo Čínu a Vietnam.

Podle Zemana také stále chybí dohoda mezi ministry průmyslu a zahraničí o spolupráci v oblasti exportní politiky a ekonomické diplomacie.

O podpoře exportu a zahraničních investic odpoledne mluvil premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) na své návštěvě na ministerstvu zahraničí s ministrem Lubomírem Zaorálkem (ČSSD).

"Věřím, že v budoucnosti, až skončí krize na Ukrajině, se takovou zemí opět stane Ruská federace. Zahrnul bych sem Vietnam, zahrnul bych sem například Mexiko a řadu dalších zemí," řekl.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.