Televize Barrandov plánuje do konce roku spustit minimálně dvě nové televizní stanice. ČTK to řekla generální ředitelka TV Barrandov Marcela Hrdá. Potvrdila tak informace serveru Mediaguru.cz, podle kterého se připravuje vznik dokumentárního a filmového kanálu.

"Potvrzujeme, že jsme připraveni otevřít nejméně dva nové TV kanály pod vedením jediného akcionáře – vydavatelského domu Empresa Media – do konce tohoto roku. Zaměření a obsah nových kanálů v tuto chvíli nebudeme komentovat s ohledem na konkurenci," uvedla Hrdá. Dodala, že televize Barrandov "systematicky buduje loajalitu diváků a upevňuje svůj podíl na trhu při současném pozitivním trendu hospodaření".

Informace o přípravě nových stanic v pondělí zveřejnil server Mediaguru.cz. Podle neoficiálních informací by mělo jít o filmový kanál podobného typu jako Nova Cinema a dokumentární kanál ve stylu Prima Zoom. Televize pro tuto expanzi podle serveru počítá s pomocí zahraniční firmy SPI International, jež provozuje televizní programy ve více než 40 zemích a novým stanicím by dodávala obsah.

Televize Barrandov, kterou loni v květnu převzala vydavatelská skupina Empresa Media podnikatele Jaromíra Soukupa, loni snížila ztrátu na 32,7 milionu korun z meziročně srovnatelných 333 milionů Kč. Tržby TV Barrandov dosáhly 407 milionů korun, což přes změněnou metodiku účtování znamenalo navýšení o 15 milionů Kč.

Související