Už za necelé dva měsíce se mají v Praze rozšiřovat zóny placeného stání. Nový systém měl odstartovat v městských částech 5 a 6. Radnice Prahy 5 ale v pátek pilotní projekt odmítla.

"V tomto okamžiku nepočítáme s tím, že bychom do pilotního projektu vstoupili," řekl serveru IHNED.cz radní páté městské části Jiří Vejmelka. 

Praha 5 si stěžuje na to, že s ní magistrát nekomunikuje a že nemá žádné důležité informace ke spuštění zón. 

"Nevíme, jak by měl model fungovat. Nevíme, co se bude chtít na městské části. Nikdo nám neřekl, jestli budeme muset vydávat karty my, kolik budou stát nebo jestli budeme vyřizovat správní přestupky. Nejsme informováni o ničem a ani nevíme, k čemu bychom se zavázali," řekl Vejmelka po jednání rady. 

Radnice navíc chtěla, aby si parkovací kartu mohl pořídit každý občan Prahy 5. I když se zóny mají zavádět jen v určitých oblastech městské části. Díky tomu by mohli zastavit i v regulovaných částech.

Magistrát ale plánuje, že kartu si bude moci pořídit jen ten, kdo bydlí v oblasti s regulovaným parkováním.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.