Během pěti let by se mělo v Praze objevit o bezmála sto tisíc zón placeného stání víc, než je tomu dnes. Současný systém se Praze zdál nevyhovující. Na některých místech jsou přes den a o víkendech tam, kde jsou modré zóny, prázdné ulice. Nový systém by proto měl být tolerantnější.

Nově by se navíc peníze, které Praha díky zónám vybere, měly vracet zpátky do dopravy. "Budou investovány na řešení dopravního klidu, na obnovu, městskou hromadnou dopravu nebo můžou díky nim vznikat třeba nová parkoviště P+R," řekl v rozhovoru pro IHNED.cz radní pro dopravu Jiří Nouza.

Jak se změnila situace v Praze potom, co se zavedly zóny placeného stání?

Nejsem schopný to nijak statisticky dokázat. Fakt je, že když půjdete na Prahu 2 a řeknete jim, že se zóny zruší, tak vás vyhodí. Na druhou stranu to, jak je parkování dneska nastavené na Praze 1, 2, 3 a 7, je špatně. Zóny nemají žádnou variabilitu.

Situace na Praze 2 a 3 se od sebe liší. Na dvojce se nestane, že by přes den rezidenti z modrých zón zmizeli. Na Praze 3, která je o pět set metrů dál, se to děje zcela evidentně. Naší snahou teď je, aby se ta místa, která zůstávají přes den volná, nabídla těm, kteří to nutně potřebují.

Tím myslíte koho?

Například živnostníky. Skláře, topenáře a další, kteří potřebují někam dojet, zaparkovat, poskytnout tam svoji službu a zase odjet. Ale chtěli jsme zlepšit i možnosti lidí, kteří se třeba potřebují postarat o rodiče a nemůžou u nich teď zaparkovat. Dneska se kvůli tomu celý systém obchází a město to musí nějak řešit.

Článek pro předplatitele
Ještě na vás čeká 70 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Vedle přístupu k veškerému on-line obsahu HN můžete mít:

  • Mobilní aplikaci HN
  • Web bez reklam
  • Odemykání obsahu pro přátele
  • On-line archiv od roku 1995
  • a mnoho dalšího...

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Přihlásit se

Zajímá vás jen tento článek? Dočtěte si ho za 19 Kč.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.