Vládní Airbus A319 se mezi českými politiky těší značné oblibě. Letoun je prostorný, spolehlivý a také dostatečně reprezentativní. Pro jeho prominentní pasažéry má nyní ministr obrany Martin Stropnický dobrou zprávu: dva současné airbusy se ministerstvu obrany zdají málo, a proto zvažuje pořízení třetího. „Tento nákup je v kategorii seriózních úvah,“ tvrdí Stropnický.

V takzvané vládní letce totiž končí životnost dvou sovětských dopravních strojů Jak-40 a dokoupení airbusu, v ceně zhruba jedné a půl miliardy korun, připadá armádním plánovačům jako nejlepší řešení. „Pravdou je, že se současnými airbusy jsme spokojeni, nicméně pořád může jít ještě o jiný typ letadla. Definitivní rozhodnutí by mělo padnout do půlroku,“ upřesňuje ministr.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.